OSP Makoszowy

Na wyposażeniu OSP Makoszowy znajdziemy 2 pojazdy gaśnicze, jeden średni oraz jeden ciężki, dodatkowo jednostka na swoim wyposażeniu posiada również pojazd kwatermistrzowski. Jednostka posiada także Ponton ratowniczy oraz przyczepkę. Numery operacyjne OSP to 677[S].


Pierwszy pojazd gaśniczy to średni 677[S]20 Kamaz zabudowany przez BOCAR. Pojazd wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 3500l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 350l. Jego autopompa ma wydajność 1600l/min. Samochód wyposażony jest w napęd 4×4 jest to samochód przeznaczony do jazdy w ciężkim terenie. Do ciekawego wyposażenia można zaliczyć także system zraszaczy. Jego załoga liczy 6 osób w systemie 1+1+4. Samochód trafił do strażaków z Makoszów pod koniec lutego, jest to pierwszy fabrycznie nowy samochód w historii OSP miasta Zabrze.


Drugi pojazd gaśniczy to ciężki 677[S]26 Tatra 815 zabudowany przez Karosa. Pojazd posiada na sobie 8200 litrów wody oraz dwa zbiorniki po 400 litrów każdy środka pianotwórczego. Jego motopompa osiąga obroty do 3200 l/min. Pojazd posiada napęd 6×6 a załoga wozu liczy 4 osoby w systemie 1+3.


Trzecim pojazdem stacjonującym w jednostce jest Lekki bus Daewoo Lublin II, pojazd najczęściej używany do transportu personelu lub sprzętu. Pojazd posiada 9 miejsc siedzących, został przekazany przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Radzionkowie


Ostatnim pojazdem jest Ponton ratowniczy SL-ZAB wraz z przyczepką
677-Ł1 zawierającą sprzęt do Ratownictwa Wodnego.

Zarząd

Prezes jednostki: Krzysztof Szołtysek

Naczelnik jednostki: Dawid Buchała

Z-ca naczelnika jednostki: Dariusz Rembalski

Skarbnik: Joanna Wiechoczek

Gospodarz: Andrzej Kierat

Sekretarz: Małgorzata Szołtysek

Email: ospmakoszowy@wp.pl

bezpośredni przełożony: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Zabrzu


Jednostka Posiada swoją Młodzieżową Drużynę Pożarniczą
Jeśli chcesz aby twoje dziecko od najmłodszych lat uczyło się pracy zespołowej, strażackich tradycji oraz cennych wartości, zgłoś się do władz jednostki i zapisz swoje dziecko.