- Zdarzenia

19-latek bez uprawnień stracił panowanie i uderzył w dwa pojazdy! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W niedzielę, 28 stycznia na ul. Ofiar Katynia doszło do zderzenia trzech pojazdów, winny okazał się 19-latek bez uprawnień do kierowania pojazdami!

Około godziny 12:00 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o 19-latku, który stracił panowanie nad pojazdem a następnie uderzył w dwa zaparkowane samochody.

Jak ustalili funkcjonariusze, 19-letni kierujący samochodem marki Seat jadąc ul. Ofiar Katynia z Rokitnicy w kierunku Mikulczyc na wysokości cmentarza stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu jednocześnie obracając pojazd o 180 stopni i uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane na parkingu samochody marki Seat oraz Ford. Jak się okazało, 19-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, za całe zdarzenie ukarany został mandatem karnym.

Do zdarzenia oprócz policji zadysponowano także dwa zastępy straży pożarnej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, a także Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał kierującego.

Siły i Środki: