- Wydarzenia

5. Rajd Śmiercioodpornych! / 10. urodziny MotoRat!

Fantastyczna atmosfera, cały dzień niesamowitych, motoryzacyjnych atrakcji, imponująca trasa turystyczno-rywalizacyjna wytyczona po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi zmotoryzowanymi, ale także z własnymi słabościami – to możemy Wam zagwarantować na piątej edycji Rajdu Śmiercioodpornych organizowanego przez Stowarzyszenie Śmiercioodporni we współpracy ze Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat oraz szeregiem partnerów. A wszystko już 3 października! Zaczynamy o godz. 12 na placu manewrowym MotoRat przy ul. Knurowskiej w Zabrzu!

Regulamin imprezy na stronie wydarzenia – KLIK!

Spotkanie będzie jednocześnie imprezą urodzinową Ośrodka Szkolenia Kierowców MotoRat, który w tym roku obchodzi już dziesiątą rocznicę założenia i prowadzenia nauki jazdy, ale przede wszystkim ciągłego działania na rzecz zwiększania bezpieczeństwa w ruchu drogowym!Co więcej już dziś możemy zapowiedzieć, że finałem naszej imprezy będzie występ Stuntera13, czyli Rafała Pasierbka! To jeden z najlepszych stunterów motocyklowych na świecie, zwycięzca dziesiątek turniejów, w tym zdobywca Mistrzostwa Europy Stunt GP World Grand Prix, prestiżowych XDL Championship czy Stunt GP. W Zabrzu zaprezentuje wyjątkowy materiał na cześć 10-lecia MotoRat i pięciolecia Stowarzyszenia Śmiercioodporni!A na finał… akustycznie wystąpi dla nas zespół Blue Dragonfly z Zabrza, który ma szeroki blues-rockowy repertuar!

Na czym polega Rajd Śmiercioodpornych?
To impreza dla każdego fana motoryzacji, bez względu na posiadany pojazd, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie. W tym roku Rajd odbędzie się w dwóch kategoriach – kategorii jednośladowej dla każdego posiadacza motocykla lub motoroweru, bez względu na pojemność, miejsce produkcji czy dane techniczne; oraz w kategorii samochodowej – dla każdego chętnego, który wystartuje w naszej imprezie samochodem.

Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 13. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje kilkadziesiąt punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a metę wyznaczyliśmy również na placu manewrowym MotoRat. Tam też zorganizowany zostanie dodatkowy, premiowany punkt sprawnościowy z techniki jazdy, który odbędzie się właśnie na placu. Stawka będzie wysoka, bo można zdobyć nawet 10 punktów, które ostatecznie mogą zaważyć o rezultacie!

Na mecie również dostępny będzie grill, gdzie będzie można podgrzać sobie coś ciepłego w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie!Dla kogo przewidziana jest impreza?
Dopuszczamy udział na każdym jednośladzie: motorowerach (skuterach), maksiskuterach, motocyklach wszystkich pojemności i typów! W kategorii samochodowej wziąć udział może każdy samochód, który może legalnie poruszać się po polskich drogach
Startujemy 3 października o godz. 13 na placu manewrowym MotoRat w Zabrzu przy ul. Knurowskiej. Uczestnictwo jest całkowicie darmowe, a przygotowaliśmy dla Was naprawdę ciekawe nagrody.Nie ważne na czym jeździsz – ważne, że jeździsz!