- ŚLĄSK

Wypadek motocykla z osobówką w Bytomiu!

6 sierpnia o godz. 20:27 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o wypadku motocykla i samochodu osobowego na ul. Miechowickiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ul. Miechowickiej i Celnej. Równocześnie z zastępami PSP na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego.
Podróżujący samochodem osobowym opuścili pojazd i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Kierujący motocyklem znajdował się na jezdni w pozycji leżącej bez czynności życiowych.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w tym rozstawieniu parawanów, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ZRM w prowadzeniu reanimacji motocyklisty.

Na czas prowadzonych działań na ul. Miechowickiej wprowadzono ruch wahadłowy kierowany przez Policję.

Po ponad 40 minutach prowadzenia działań reanimacyjnych lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na usunięciu z jezdni 2m.kw. plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości powypadkowych.

W działaniach udział wzięły 3 zastępy PSP, 10 strażaków, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja, Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Prokurator.

Źródło: KM PSP w Bytomiu
Fot. KM PSP w Bytomiu