- Zdarzenia

Akcja „Motocykl i Quad”

„W czwartek policjanci prowadzili na drogach naszego miasta akcję „Motocykl i Quad”. Podczas działań skontrolowali 44 kierujących motocyklami i motorowerami. 2 kierujących wsiadło na jednoślady bez wymaganych uprawnień. Łącznie ujawniono 16 wykroczeń popełnionych przez kierujących jednośladami.

W czwartek na ulicach naszego miasta trwała policyjna akcja „Motocykl i Quad”. Pogoda była dość sprzyjająca, więc wielu kierowców zdecydowało się na podróżowanie jednośladami.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 44 kierujących motocyklami i motorowerami. Okazało się, że 2 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień. Łącznie ujawniono 16 wykroczeń popełnionych przez kierujących jednośladami. W jednym przyadku policjanci ujaniwli motocyk z przekręconym licznikiem co w myśl nowych przepisów jest przestestwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

„Motocykl i Quad” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

Niestety zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się bowiem poważnymi obrażeniami.

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.”

Źródło: KMP Zabrze