- Zdarzenia

Alarm przeciwpożarowy w Galerii Zabrzańskiej – Na miejscu potrzebne było pogotowie! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w piątek 16 lutego w galerii zabrzańskiej doszło do alarmu przeciwpożarowego, oprócz straży pożarnej na miejscu interweniowało również pogotowie!

Chwilę przed godziną 19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie z monitoringu przeciwpożarowego galerii zabrzańskiej o zadymieniu. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu.

Po dotarciu na miejsce i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stwierdzono, że doszło do dodatkowego zdarzenia, w trakcie ewakuacji z budynku uszkodzeniu uległy szklane drzwi jednego ze sklepów w galerii w wyniku którego poszkodowana została pracownica sklepu.

Początkowo strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy, w międzyczasie na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po zbadaniu kobiety nie stwierdził potrzeby hospitalizacji.

Na czas prowadzonych działań ruch tramwajowy w jednym kierunku był zablokowany. W budynku galerii nie stwierdzono zadymienia, zgłoszenie zakwalifikowano jako Alarm Fałszywy. Działania zakończono chwilę przed godziną 20.