- Zdarzenia

Atak nożownika w Zabrzu – sprawca zatrzymany!

W minioną sobotę po godzinie 21.00 policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło na ulicy Robotniczej. Sprawca zaatakował 58-letniego przechodnia, który zwrócił mu uwagę, aby nie kopał w samochody.

W trakcie szarpaniny napastnik ugodził pokrzywdzonego pięć razy nożem. Sytuację zauważył świadek, który próbował ująć nożownika. Udało mu się wtrącić mu nóż oraz złapać go, jednak kiedy zobaczył, że pokrzywdzony 58-latek potrzebuje pomocy, puścił sprawce i zajął się rannym. W ten sposób prawdopodobnie uratował mu życie. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się zabrzańscy policjanci.

Od początku nad tą sprawą pracowali kryminalni z zabrzańskiej komendy wspierani przez policjantów z czwartego i piątego komisariatu. W trakcie pracy kryminalni wytypowali sprawce tego przestępstwa i zatrzymali go w niedziele krótko po godzinie 12.00. Funkcjonariusze umieścili 18-letniego mieszkańca Zabrza w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Ten czyn zagrożonym jest karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

Wcześniej pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Źródło: KMP Zabrze