- Zdarzenia

Drzewo powalone na samochody

O godzinie 4:48 do dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o drzewie przewróconym na pojazdy przy ulicy Jordana. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Zabrze 671[S]22 i 671[S]51 oraz patrol Policji.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono że złamane drzewo przewróciło się na 4 zaparkowane samochody osobowe, uszkadzając je. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy pomocy drabiny mechanicznej usunięciu drzewa z pojazdów.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.


Śląska straż pożarna od 05.08 do 06.08.2021r. do godz.06.00 odnotowała ponad 230 interwencji w związku z intensywnymi opadami deszczu oraz wiatrem.

Najwięcej interwencji prowadzono w Katowicach, Tychach i pow. bieruńsko-lędzińskim, m. Częstochowa i pow. częstochowskim oraz w Mysłowicach.

Strażacy prowadzili działania polegające przede wszystkim na wypompowywaniu wody z podtopionych posesji, piwnic w budynkach, zalanych dróg, udrażnianiu przepustów oraz usuwaniu powalonych przez wiatr drzew. W działaniach brało udział ponad 300 zastępów PSP i OSP.

opracowanie: KW PSP w Katowicach