- Zdarzenia

Dwa przekroczenia w jeden tydzień

„Zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego cały czas kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach Zabrza. W wyniku trwających kontroli ujawnili 2 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj kierujący utracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
Przepis ruchu drogowego nakazujący zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej, niż 50 km/h obowiązuje od 18 maja 2015 roku. Przepis ten ma na celu zniechęcenie kierujących do niebezpiecznej jazdy. Niestety policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Zabrza w dalszym ciągu ujawniają przypadki przekraczania prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez piratów drogowych.

Ostatnie 2 przypadki takiego przekroczenia prędkości zabrzańska drogówka ujawniła w tym tygodniu. Obydwa przypadki miały miejsce na ulicy Goduli. 46-letni mieszkaniec Gliwic za kierownicą swojego mercedesa przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Natomiast 32-letni zabrzanin kierujący volvo przekroczył dopuszczalną prędkość o 76 km/h. W ten sposób obydwoje utracili prawa jazdy na 3 miesiące.”

Źródło: KMP Zabrze