- ŚLĄSK

Dwa wypadki na DK-88 w Gliwicach!

Na Drodze Krajowej nr 88 doszło do dwóch wypadków, oba są poważne oraz są w nich osoby ranne!

W pierwszym zdarzeniu do którego doszło o 9:26 samochód osobowy zderzył się z samochodem dostawczym, w wyniku zdarzenia obrażenia poniosła kierująca samochodem osobowym oraz jej 9 letnie dziecko, oboje zostali ewakuowani z pojazdu przez strażaków została jej również udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego, kobieta w stanie ciężkim oraz zaburzeniami świadomości została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala, dziecko natomiast z samymi zaburzeniami zostało zabrane przez naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego. Przy zdarzeniu pracowały trzy zastępy JRG-1 Gliwice.

W drugim zdarzeniu do którego doszło o 9:32 samochód osobowy marki Toyota Yaris zderzył się z motocyklem, w wyniku zdarzenia obrażenia poniosły dwie osoby, motocyklista zginął na miejscu co potwierdził lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego, kierujący samochodem osobowym po udzielonej pierwszej pomocy przez strażaków nie wymagał hospitalizacji. Na miejscu pracują zastępy z JRG Gliwice-Łabędy oraz policjanci z pionu dochodzeniowo śledczego.Ruch na Drodze Krajowej jest utrudniony, samochody puszczane są powoli, prowadzone są także objazdy!

Poinformowali w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl kpt. Damian Dudek z KM PSP Gliwice oraz podinsp. Marek Słomski z KMP Gliwice

Fot. Gdzie w Zabrzu suszą?!