- Wydarzenia

Fotorelacja Tour De Pologne!

W dniu wczorajszym w naszym mieście miało miejsce wydarzenie Tour de Pologne, w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego brały udział m.in ochotnicy z Ochotniczych Straży Pożarnych w mieście (OSP Mikulczyce OSP Grzybowice OSP Kończyce OSP Makoszowy, strażacy z Państwowa Straż Pożarna, Policjanci z Oddziałów, Komend oraz komisariatów z terenu Zabrza i nie tylko, strażnicy ze Straż Miejska w Zabrzu oraz Straż Graniczna, inspektorzy z Inspekcja Transportu Drogowego. Za zabezpieczenie medyczne imprezy odpowiedzialny był Eskulap oraz Grupa Ratownictwa PCK Zabrze – tych pierwszych można było zauważyć w eskorcie kolarzy, drugich zaś na ulicach oraz punkcie medycznym.

Część ochotników czuwała nad bezpieczeństwem przy trasie wyścigu, a inni prowadzili służbę na wozie bojowym. Policjanci natomiast pilnowali porządku oraz kontrolowali ruch na zamkniętych lub pół zamkniętych skrzyżowaniach. Reszta wspomnianych służb była wsparciem na zabezpieczeniu trasy. Dodatkowo należy również wspomnieć o Zarząd Transportu Metropolitalnego za pomoc w czuwaniu nad utrudnioną komunikacją. Dodatkowo warto wspomnieć, że OSP Makoszowy oraz Wodociągi Zabrze przed wyścigiem kolarskim zdezynfekowały metę i trasę na ulicy Roosevelta i de Gaulle’a.

Całą imprezę można uznać za udałą, na ulicach można było spotkać dużo osób zainteresowanych wyścigiem, kolarzy amatorów, dorosłych oraz ich dzieci.

Dla Lang Team należy się duży plus za organizację takiego przedsięwzięcia a dla służb za świetne zabezpieczenie tak dużej imprezy.
Poniżej znajdziecie fotorelacje wykonaną przez naszego redaktora