- Zdarzenia

Groźny wypadek na A4 w Zabrzu – Pięć osób trafiło do szpitala! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w środę 7 czerwca na zabrzańskim odcinku Autostrady A4 zderzył się dwa pojazdy, w wyniku zderzenia pięć osób trafiło do szpitala.

O godzinie 5:25 dyżurny zabrzańskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na 317 km Autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby. Jeden z pojazdów dachował, droga przez pewien czas była zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń wynika, kierujący samochodem marki Ford Mondeo, jadąc środkowym pasem, z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącym skrajnym prawym pasem samochodem marki Fiat Scudo, który uderzył w bariery energochłonne, z kolei ford zaczął dachować i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Łącznie w pojazdach podróżowało pięć osób, wszyscy trafili do szpitala. Droga o godzinie 10 była już odblokowana. Policja na miejscu zdarzenia prowadziła czynności pozwalające ustalić dokładny przebieg i przyczyny wypadku.

Fot. KM PSP Zabrze