- Zdarzenia

Interwencja LPR w Grzybowicach – 12-latka potrzebowała pilnej pomocy medycznej! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w czwartek 6 czerwca w zabrzańskiej dzielnicy Grzybowice interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Interwencja dotyczyła 12-latki potrzebującej pilnej pomocy medycznej.

Około godziny 16:30 do Stanowiska Kierowania Komendant Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o potrzebie zabezpieczenia lądowania śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego przy ul. Szczecińskiej w Zabrzu-Grzybowicach. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzybowicach.

Według wstępnych nieoficjalnych na ten moment ustaleń 12-letnia dziewczynka początkowo zasłabła na placu zabaw, następnie dostała kilka ataków padaczki. Potrzebny był pilny transport do specjalistycznego szpitala, stąd decyzja o zadysponowaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego śmigłowca LPR.

Na miejscu interweniował Ratownik-4 z bazy HEMS Katowice Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowana drogą lotniczą została przetransportowana do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w katowickiej dzielnicy Ligota. 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania i startu śmigłowca. – przekazuje nam KM PSP.