- Zdarzenia

Interwencja śmigłowca LPR na parkingu sklepu! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, we wtorek 25 czerwca na parkingu Netto przy al. Monte Cassino lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, na miejscu obecne były również inne służby.

Chwilę przed godziną 14 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o dziecku potrzebujące pilnej pomocy medycznej przy ul. Górnośląskiej, na miejsce zadysponowano służby.

Załogę śmigłowca z miejsca lądowania na miejsce zdarzenia przetransportował patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP Zabrze. Na chwilę obecną szczegóły nie są znane, wiadomo tylko, że doszło do nagłego zachorowania, stąd decyzja o zadysponowaniu przez Dyspozytora Medycznego śmigłowca LPR.

Na miejscu interweniowały dwa patrole policji, Zespół Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz Ratownik-4 z bazy HEMS Katowice Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie dziewczynka trafiła do szpitala drogą naziemną – ambulansem, śmigłowiec wrócił do swojej bazy.

Fot. Dominik B./ZABRZE112.pl