- Zdarzenia

MIKULCZYCE: Interwencja śmigłowca LPR! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w piątek 15 marca w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po godzinie 16 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o osobie potrzebującej pomocy medycznej. Na miejsce początkowo zadysponowano naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu na miejsce naziemnego Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz wstępnym przebadaniu pacjenta załoga podjęła decyzję o konieczności wezwania Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do zdarzenia wezwano Ratownika-4 z bazy HEMS Katowice.

Do zabezpieczenia miejsca lądowania zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach.

Śmigłowiec wylądował na placu między ulicą Strażacką a ulicą Gabrieli Zapolskiej. A następnie drogą lotniczą przetransportował pacjenta do Górnośląskiego Centrum Medycznego w katowickiej dzielnicy Ochojec. Stan poszkodowanego oraz przyczyny interwencji na chwile obecną nie są znane.

Fot. Dominik B./ZABRZE112.pl, Kostek/ZABRZE112.pl


Siły i Środki: