- Zdarzenia

Nieznana substancja w piwnicy – na miejscu interweniowały 4 zastępy!

Wczorajszego wieczoru zaniepokojeni mieszkańcy jednego z budynków przy ul. Wolności 107 zaalarmowali strażaków, zgłoszenie dotyczyło nieznanej substancji w piwnicy!

O godzinie 18:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straż Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o intensywnym zapachu nieznanej substancji w piwnicy budynku wielorodzinnego mieszczącego się przy ulicy Wolności. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce oraz rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie. Stwierdzono, że w piwnicy budynku znajduje się plama substancji oleistej o intensywnym zapachu. Obecne na miejscu Pogotowie Gazowe nie stwierdziło obecności gazów wybuchowych – mówi Młodszy Aspirant.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie wykonaniu pomiarów naszymi urządzeniami, które nie wykazały obecności substancji niebezpiecznych. Przy udziale Policji oraz rozmowie z jednym z lokatorów ustalono, że plama powstała przy próbie naprawy lub rozbiórki grzejnika olejowego. Nasze dalsze działania polegały na neutralizacji substancji oraz przewietrzeniu budynku – dodaje Migas.

W działaniach wzięły udział łącznie cztery zastępy, trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 19:19 – podsumowuje Funkcjonariusz.

Siły i Środki:

451[S]44 – SRt – JRG Gliwice
Pogotowie Gazowe
Policja