- Sponsorowane

Inwestycja w nowe mieszkania w Zabrzu – o czym pamiętać?

Planujesz inwestycję w nowe mieszkanie w Zabrzu? To świetny ruch w obecnej sytuacji! Rosnące ceny materiałów budowlanych, coraz większe obostrzenia dla kredytobiorców i bezlitosna inflacja sprawiają, że klienci gotówkowi zdecydowani na przekucie swoich oszczędności w inwestycje mieszkaniowe są dla deweloperów i agentów nieruchomości szczególnie cenni.

Lokalizacja – kwestia kluczowa dla nowych mieszkań w Zabrzu

Tak jak w przypadku kupowania nowego mieszkania dla siebie, tak i w lokum pod inwestycję najistotniejszym czynnikiem podczas wyboru jest lokalizacja. Mówi się, że to jedna rzecz, której w mieszkaniu nie zmienimy.

Jakiej lokalizacji szukać, jeśli chodzi o nowe mieszkania w Zabrzu? To miasto oferuje wygodny dojazd do innych miejscowości regionu, a w jego granicach leży kilka dróg szybkiego ruchu. Warto wykorzystać tę zaletę i szukać nowych mieszkań w dzielnicach Zabrza położonych najbliżej węzłów komunikacyjnych. Świetną lokalizacją są Grzybowice położone przy autostradzie A1 i z wygodnym dostępem do centrum Zabrza, a także podmiejskich terenów rekreacyjnych – to właśnie tam nowe mieszkania w Zabrzu oferuje np. deweloper Dom100.eu.

Osiedle Grzybowice (etap 1) – kupisz tu domy o metrażu od 100 do 139 mkw, wykonane w standardzie deweloperskim

Metraż i rozkład

Większość inwestorów nabywa nowe nieruchomości z zamiarem ich wynajmu, licząc na to, że pieniądze włożone w lokal zwrócą się, a po kilkunastu latach nieruchomość będzie można sprzedać, przekazać dzieciom albo samemu się do niej przeprowadzić, gdy zmienią się potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego warto szukać metraży i układów, które cieszą się największą popularnością na rynku wynajmu – kawalerek oraz mieszkań dwupokojowych, a w mniejszym zakresie także trzypokojowych.

Rynek pierwotny oferuje mnóstwo kawalerek oraz mieszkań dwupokojowych idealnych na wynajem. Ważne jest, by w mieszkaniach wielopokojowych pomieszczenia nie były przechodnie. To zmaksymalizuje nasze możliwości i pozwoli np. wynajmować poszczególne pokoje studentom.

A jakie metraże cieszą się największym zainteresowaniem? Choć obecnie w ofertach biur nieruchomości znajdziemy nawet tzw. mikrokawalerki, to inwestycja w mieszkanie o takiej powierzchni wydaje się ryzykownym przedsięwzięciem. Prawo budowlane stanowi, że mieszkanie powinno mieć co najmniej 25 m2 powierzchni użytkowej i choć deweloperzy mają różne pomysły na ominięcie tych zapisów, to wciąż bezpieczniejszym wyborem będzie inwestycja w nieco większy metraż – pomiędzy 30 m2 a 50m2. Takie mieszkania zapewniają komfortową przestrzeń dla jednego lub dwóch pokoi z aneksem kuchennym i łazienką, a równocześnie są najkorzystniejsze, gdy pod uwagę weźmiemy ceny za metr kwadratowy.

Dobrym pomysłem będzie również zwrócenie uwagi na dodatkowe walory mieszkania – przynależne miejsce parkingowe lub garaż, a także komórkę lokatorską.

Termin oddania inwestycji

Może się wydawać, że gdy nie kupuje się mieszkania dla siebie, lecz pod inwestycję, termin otrzymania kluczy nie jest tak istotny. Rzeczywiście, w takiej sytuacji zazwyczaj nie gonią nas terminy, chęć wyprowadzki czy inne zobowiązania, ale nadal warto szukać takiej inwestycji, która nie jest daleko odsunięta w czasie.

Im szybciej otrzymasz klucze, tym szybciej będziesz mógł rozpocząć prace wykończeniowe, a przy wysokich cenach materiałów każdy miesiąc zwłoki ma tu ogromne znaczenie. Im szybciej uporasz się z przygotowaniem mieszkania do wynajmu, tym szybciej uzyskasz pierwszy zwrot z inwestycji, dlatego nie warto zwlekać. Możesz jeszcze znaleźć nowe mieszkania w Zabrzu z planowanym terminem oddania do użytku w pierwszej połowie 2023.

Materiał Sponsorowany