- Zdarzenia

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, działając w ramach specjalnej grupy SPEED, udaremnili rajd 21-letniej kobiety, która na zabrzańskim odcinku DTŚ pędziła z prędkością 200 km/h. W miejscu, gdzie została zatrzymana, obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującej, która z drogi urządziła sobie tor wyścigowy. Okazała się nią 21-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, która przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 100 km/h.

We wtorek na DTŚ w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadące bmw, które dodatkowo poruszało się tylko skrajnym lewym pasem. Kierująca znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość – na tym odcinku była ona ograniczona do 100 km/h. Policjanci ruszyli za bmw i zmierzyli prędkość. Okazało się, że 21-letni kobieta jechała aż 200 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niej 1100-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości, naruszeniem obowiązku jazdy prawostronnej oraz zakrywaniem nalepki kontrolnej z numerem rejestracyjnym.

Źródło: KMP Zabrze