- Zdarzenia

Kolizja kilku pojazdów na A4!

Wczoraj o godzinie 21:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie z systemu eCall z samochodu osobowego, który brał udział w zdarzeniu, o kolizji na 317km A4 w kierunku Wrocławia.

Na miejsce zadysponowano patrol Policji, 2 zastępy JRG Zabrze 671[S]22, 25 oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

„Po dojeździe na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym z naczepą, samochodami podróżowały łącznie 2 osoby” – mówi mł. asp. Migas.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu z jezdni elementów samochodów, które pozostały na jezdni po zderzeniu oraz sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych.

Kierowca samochodu osobowego został przebadany a następnie zabrany na dalsze badania do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na czas działań występowały utrudnienia w ruchu, zablokowane były 2 skrajnie lewe oraz prawy pas autostrady w kierunku Wrocławia.

Policjanci ustalili, że 50-letni kierujący samochodem osobowym marki Skoda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do zderzenie z samochodem ciężarowym marki Mercedes kierowanym przez 36-latka, samochodem osobowym marki Volvo kierowanym przez 43-latka oraz samochodem osobowym marki Audi kierowanym przez 32-latkę. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Kierujący Skodą został ukarany mandatem karnym.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Sebastian Bijok z KMP w Zabrzu oraz mł. asp. Krzysztof Migas z KM PSP w Zabrzu.

Fot. Poglądowe