- Zdarzenia

Kontrole maseczek w komunikacji miejskiej

„Dzisiaj rano zabrzańscy policjanci sprawdzali, czy pasażerowie komunikacji miejskiej na terenie naszego miasta, noszą maseczki ochronne. Nadal obowiązują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemii. Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów mamy obowiązek zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej

Zabrzańscy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali dzisiaj, czy pasażerowie komunikacji miejskiej stosują się do obowiązujących obostrzeń i czy noszą maseczki ochronne. Podczas akcji, wszyscy pasażerowie mieli założone maseczki, a mundurowi wręczyli im materiały informacyjno – edukacyjne. Materiały te zostały opracowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach i zawierają przydatne porady dotyczące bezpiecznych zachowań podczas poruszania się w miejscach publicznych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Zabrza akcja ta będzie kontynuowana. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust oraz nosa. Troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, a także osób, które są obok nas.”

Źródło: KMP Zabrze