- Zdarzenia

Kontrterroryści wkroczyli do mieszkań nad ranem – zatrzymali trzy osoby!

W czwartek (28.10) w godzinach porannych policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wraz z policjantami Samodzielnego Poddziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach dokonali zatrzymania trzech mężczyzn na terenie Zabrza oraz Tarnowskich Gór. Podejrzewani są oni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci maczety.

Wszystko to przez zastosowanie przez Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy dla 33-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór, który stworzyć oraz kierować miał zorganizowaną grupą przestępczą do której należeli również 32-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór oraz 43-letni mieszkaniec Zabrza.

Grupa jak informuje policja miała wprowadzać w obrót środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Dodatkowo wobec 3 mężczyzn postawiono również zarzut dotyczący pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia do którego doszło 24 października przy ulicy Kosmowskiej w Zabrzu. Ucierpieć tam miał 32-letni mieszkaniec Zabrza, z obrażeniami ręki oraz głowy trafił do szpitala.

W miejscu przebywania mężczyzn w trakcie zatrzymania doszło do przeszukania w którym ujawniono niebezpieczne przedmioty w postaci pałek, maczet oraz broni pneumatycznej. Czynności w sprawie trwają.

Źródło: KMP Zabrze