- Bez kategorii

Mężczyzna przygnieciony przez Quad – Śmigłowcem LPR trafił do szpitala! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w niedzielę 25 lutego na Hałdzie Makoszowy doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem kierującego quadem, na miejscu interweniował śmigłowiec LPR!

Chwilę po godzinie 13 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wypadek na quadzie na hałdzie Makoszowy. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby.

Po dotarciu na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kończycach wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach potwierdzono zgłoszenie.

Stwierdzono, że mężczyzna leży przygnieciony przez quad. Działania polegały na zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz późniejszym zabezpieczeniu lądowiska dla Ratownika-6 z bazy HEMS Kraków – Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna śmigłowcem trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

Jak ustalili funkcjonariusze policji mężczyzna zjeżdżając ze zbocza spadł z Quada a następnie quad upadł na mężczyznę. W wyniku zdarzenia doznał on kilku złamań. Decyzję o transporcie śmigłowcem podjęły służby ratownicze z uwagi na utrudniony dojazd naziemnej karetki w miejsce zdarzenia. Stan mężczyzny ocenia się jako stabilny. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

Fot. OSP Kończyce, ZABRZE112.pl