- Zdarzenia

Napad na taksówkarza – jeden ze sprawców wciąż na wolności!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 19-latka podejrzanego o rozbój na taksówkarzu. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu wieczorem, gdy dwóch mężczyzn na ulicy Wallek Walewskiego wsiadło do taksówki zamówionej za pośrednictwem aplikacji bolt. Mężczyźni prosili o transport na teren Bytomia i z powrotem. Kiedy kurs się zakończył, jeden z mężczyzn przytrzymał kierowcę za głowę, a drugi zabrał gotówkę z portfela taksówkarza. Potem sprawcy uciekli. Na szczęście pokrzywdzonemu nie stała się żadna krzywda.

Poinformowani o zajściu zabrzańscy policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnianiem sprawy. Kryminalni szybko ustalili podejrzanych. To mieszkańcy Zabrza w wieku 19 i 25 lat. Młodszy z nich trafił już do policyjnej celi, a następnie doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest tylko kwestią czasu.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. poglądowe ZABRZE112.pl