- Zdarzenia

Nietrzeźwa i bez uprawnień w aucie bez przeglądu!

Zabrze. W czwartek, 7 kwietnia na ul. Wolności doszło do zatrzymania jednej z kierujących.

Wczoraj (07.03) krótko przed północą mundurowi z zabrzańskiej drogówki na ulicy Wolności 388 zatrzymali do kontroli pojazd marki renault

Policjanci sprawdzili trzeźwości kierującej, a przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Jak się okazało, mieszkanka Gliwic nie posiadała też prawa jazdy a samochód, którym się poruszała, nie miał ważnych badań technicznych.

Za popełnione wykroczenia kobieta otrzymała mandat, ale czeka ją jeszcze sporawa karna, gdzie grozi jej do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów.

Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zabrzańscy policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami naszego miasta porusza się kierowca po alkoholu. Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KMP Zabrze