- Zdarzenia

Zaparkował na środku ronda – bez uprawnień i pod wpływem!

W sobotę (23.10) o godzinie 17:22 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie, że na środek ronda Sybiraków wjechał samochód osobowy nieznanej marki, którego kierowca jest nietrzeźwy. Na miejsce skierowano patrol Policji.

Policjanci zatrzymali jego kierowcę. Jak się okazało, był to 29-letni mieszkaniec Zabrza. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a mimo to mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, wsiadł za kierownice swojego samochodu.

Jak ustalili Policjanci, wjeżdżając na rondo, nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie opanował swojego forda i wjechał na środek ronda, uszkadzają znak oraz betonowy krawężnik.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze!

Poinformował mł. asp. Sebastian Bijok oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.