- Zdarzenia

Nocna strzelanina w Rokitnicy!

O godzinie 1:19 do dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące bójki pomiędzy kilkoma osobami na ulicy Ireny Kosmowskiej 12. Z relacji zgłaszającego wynikało, że osoby są uzbrojone w pałki oraz że było słychać strzały.

Na miejsce skierowano patrol Policji, który po przybyciu na miejsce został ostrzelany przez osoby znajdujące się wewnątrz budynku handlowego.

Policjanci po wyjściu z radiowozu identyfikowali się okrzykami „Policja” jednak wtedy w ich kierunku padły kolejne strzały, funkcjonariusze na nie odpowiedzieli używając broni palnej.

Po oddaniu strzałów przez policjantów do dyżurnego policji zadzwonił telefon. Okazało się, że rozmówca to jedna z osób, która znajdowała się wewnątrz budynku. Osoba ta przekazała dyżurnemu, że chcą się poddać i że nikt nie wymaga pomocy medycznej. Dyżurny poinformował tę osobę, że mają pozostawić w budynku wszystkie niebezpieczne przedmioty oraz pojedynczo opuszczać budynek.

Policjanci zatrzymali łącznie osiem osób, sześciu mężczyzn i dwie kobiety. Wszystkie zatrzymane osoby były nietrzeźwe. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli broń palną, z której najprawdopodobniej strzelano do funkcjonariuszy oraz inne niebezpieczne przedmioty w tym maczety i pałki teleskopowe. Czynności sprawie trwają.

Poinformował sierż. sztab. Sebastian Bijok z KMP w Zabrzu.

Fot. Czytelnik, KMP w Zabrzu