- Zdarzenia

Nocny pożar mieszkania w Rokitnicy – trzy osoby trafiły do szpitala!

Dzisiejszej nocy o 2:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze przy ulicy Wojska Polskiego 9a w Zabrzu-Rokitnicy. Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów Straży Pożarnej, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, lokatorzy palącego się mieszkania opuścili je przed przybyciem służb. Działania strażaków początkowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu mediów do budynku. Następnie podano dwa prądy wody w natarciu oraz rozpoczęto ewakuacje całego budynku.

Kiedy lokatorzy byli już poza budynkiem strażacy zajęli się ugaszeniem zarzewi ognia, następnie na oddymieniu mieszkania jak i klatki schodowej. Pogorzelisko w mieszkaniu zostało sprawdzone przez strażaków za pomocą kamery termowizyjnej, wyposażenie mieszkania uległo całkowitemu spaleniu następnie zostało dodatkowo przelane wodą w celu schłodzenia.

Spalone elementy zostały wyrzucone na zewnątrz, nadtopieniu uległy drzwi wejściowe do mieszkań na klatce schodowej oraz instalacja elektryczna klatki schodowej. Okopceniu natomiast uległa klatka schodowa oraz elewacja budynku.

Przyczyną pożaru było zaprószenie, w wyniku pożaru do szpitala przetransportowane zostały 3 przytomne osoby z podejrzeniem zatrucia gazami pożarowymi. Działania zakończono o godzinie 4:43 poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Siły i Środki:
671[S]21
– GBA – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBA – JRG Zabrze
671[S]51 – SCD – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
670[S]90 – SLOp – KM PSP Zabrze
670[S]91 – SLOp – KM PSP Zabrze
679[S]21 – GBA – OSP Mikulczyce
679[S]23 – GBA – OSP Grzybowice
Zespoły Ratownictwa Medycznego
Policja

Fot. Poglądowe