- Wydarzenia

Nowy Dowódca JRG w Zabrzu!

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu z dniem 10 stycznia 2021r. mianował na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu st. kpt. Grzegorza Gorpiela.

Pan st. kpt. Grzegorz Gorpiel z ochroną przeciwpożarową związany jest od 2004r., kiedy podjął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie, gdzie po jej zakończeniu został skierowany do służby stałej w KM PSP w Zabrzu. W 2014r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskując pierwszy stopień oficerski. Następnie ukończył studia podyplomowe na WSB w Chorzowie na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi.

W trakcie pełnienia służby odznaczony został brązowym i srebrnym medalem ,,Za zasługi dla pożarnictwa” oraz brązową odznaką ,,Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

Przez cały okres służby związany jest z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, a ostatnio na stanowisku dowódcy zmiany. 

Aktywnie współpracuje z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Zabrze, zarówno podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, jak i podczas prowadzenia szkoleń, ćwiczeń oraz zawodów sportowo-pożarniczych. Wyróżnia się wysokim poziomem dyscypliny  oraz wysokim stopniem odpowiedzialności za realizację powierzonych i podjętych działań.

Źródło, Fot. KM PSP Zabrze