- Zdarzenia

Odnalezienie zaginionego – lądował śmigłowiec LPR! [ZDJĘCIA+FILM]

Zabrze. Dziś, 2 sierpnia w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica lądował śmigłowiec pogotowia, miało to związek z odnalezieniem zaginionego.

Około godziny 12 w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica swoje działania związane z poszukiwaniem zaginionego 82-letniego mieszkańca Zabrza prowadzili m.in. funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji z wykorzystaniem droga z kamerą termowizyjną — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Dzięki operatorowi kamery termowizyjnej z drona udało się odnaleźć miejsce w którym znajduje się zaginiony. Operator wypatrzył wystającą ponad nieckę wody głowę zaginionego. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które stwierdziło konieczność transportu pacjenta śmigłowcem do szpitala z powodu głębokiej hipotermii. Do zdarzenia zadysponowano także straż pożarną której zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia – dodaje Aspirant.

Poszkodowany, to 82-letni poszukiwany mieszkaniec Zabrza, który wczoraj rano wyszedł z domu na spacer i do niego nie powrócił. Jak się okazało, zaginiony udał się na spacer w okoliczne tereny, podczas którego wpadł do zagłębienia wypełnionego wodą. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, Oddziału Prewencji Policji oraz Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – podsumowuje Strzodka.