- Wydarzenia

Oficjalne przywitanie wozu Mikulczyckich Ochotników!

Dnia 06.06.2020 roku w Zabrzu-Mikulczycach odbyło się oficjalne przywitanie wozu Ratwoniczo-Gasniczego GBAPr Renault Midlum.

Na uroczystości pojawili się m.in
dh. Łukasz Gendasz – Przedstawiciel Zarządu Odziału Miejskiego ZOSP RP w Zabrzu
st. kpt. Wojciech Strugacz -Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu
Ks. Piotr Szczygielski – Kapelan Strażaków Miasta Zabrze
Ks. Jerzy Faszczewski – Proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu
Sławomir Czypczar – Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża
Oraz przedstawiciele władz samorządowych dzielnicy.

Oprócz oficjalnego przywitania pojazdu bojowego oraz poświęcenia go przez Kapelana, odbyło się również nadawanie odznaczeń za wysługi w OSP które otrzymało 6 osób.

Po oficjalnej części wydarzenia, nadszedł czas na podziwianie i zwiedzanie wozu strażackiego – ta atrakcja szczególnie cieszyła się popularnością wśród młodzieży oraz dzieci.

Następną atrakcją był skromny poczęstunek dla druhów oraz gości. Wóz wyglądał dziś wyjątkowo okazale, a to wszystko dzięki zaangażowaniu druhów Mikulczyckiej jednostki którzy przez dwa ostatnie tygodnie wykonywali różnego typu poprawki blacharskie oraz elektroniczne.

Informacje techniczne odnośnie pojazdu: zabudowany przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych WISS. Pojazd posiada na sobie 2 tony wody, 200 litrów środka pianotwórczego oraz 750kg proszka gaśniczego, a jego autopompa osiąga obroty do 1600 l/min. Wóz wyposażony jest w napęd 4×2 a jego załoga liczy 6 osób w systemie 1+1+4. Pojazd przekazany został przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Zabrzu.

Zarządowi jak i Druhom DZIĘKUJEMY za możliwość stworzenia foto-relacji z wydarzenia, gościnność oraz dawkę pozytywnej energii!

no images were found