- Wydarzenia

Otwarcie placu Ruchu Drogowego w Zabrzu-Grzybowicach

W sobotę zabrzańscy policjanci brali udział w oddaniu do użytku placu ruchu drogowego do nauki jazdy na rowerze w dzielnicy Grzybowice. Na miejscu obecne było również Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, OSP Grzybowice, prezydent Miasta Małgorzata Mańka-Szulik oraz Łucja Chrzęstek-Bar – Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze. Była to kolejna okazja dla mundurowych, którą wykorzystali do przypomnienia najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. W edukowaniu najmłodszych pomagała maskotka Śląskiej Policji „Sznupek”.

Zabrzańscy profilaktycy oraz policjanci drogówki korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby edukować najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo dzieci w wieku szkolnym w dużej części zależy od ich świadomości zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Miejsca takie jak uroczyście otwarty przez Panią Prezydent oraz Przewodniczącą Rady Miasta w sobotę Plac Ruchu Drogowego przy ul. Traktorzystów 1 w Zabrzu znacząco pomagają dzieciom uczyć się bezpiecznego poruszania się po ulicach. W dzień otwarcia chętnych do nauki nie brakowało. Zgromadzone dzieci mogły pod okiem policjantów oraz innych funkcjonariuszy poćwiczyć poruszanie się po drogach rowerem, przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz zadawać pytania mundurowym, na które ci chętnie odpowiadali. Dzieci mogły także dowiedzieć się jak wygląda postępowanie służb ratunkowych na miejscu zdarzenia drogowego.

Organizatorzy dziękują wszystkim służbom za przybycie na otwarcie Placu Ruchu Drogowego, a w szczególności Strażniczkom z zabrzańskiej Straży Miejskiej za znakowanie rowerów przez całą imprezę.

„Dziękujemy wszystkim służbom goszczącym na naszym otwarciu Placu ruchu drogowego, wykonaliście Państwo świetną robotę 💪👏👏👏, dzieci bardzo zadowolone zapamiętały główne zasady bezpieczeństwa 👌. Specjalne podziękowania dla Pań Straży Miejskiej, które całą imprezę znakowaly rowery – szacun dziewczyny!!!! Z takimi Służbami możemy czuć się w Zabrzu bezpiecznie !!!!!” – pisze jedna z organizatorek na Facebooku

Źródło: KMP Zabrze
Fot. ZABRZE112.pl