- Zdarzenia

Pijany nastolatek potrącił kradzionym samochodem 50-latka!

W sobotę po godzinie 22:00 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przy Placu kroczka w Zabrzu-Mikulczycach, na miejsce skierowano patrol Policji, zastęp JRG Zabrze, OSP Mikulczyce oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, stwierdzono że, pieszy przechodził przez jezdnię i wtedy doszło do potrącenia. Policjanci ustalili że, w trakcie potrącenia 50-latka w pojeździe znajdowały się dwie osoby, 54-letni mężczyzna oraz 19-latek. Dodatkowo stwierdzono również że samochód, którym się poruszali został skradziony na terenie Gliwic.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego z urazami głowy.

Sprawę prowadził Wydział Kryminalny z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, czynności pozwoliły ustalić, że kierującym był 19-letni Zabrzanin, posiadający czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymany usłyszał zarzuty: złamania zakazu sądowego, kierowanie w stanie nietrzeźwości skradzionym pojazdem oraz potrącenie pieszego.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy podejrzanego w tej sprawie. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.