- Inne

Podsumowanie Świąt!

„Święta Bożego Narodzenia na drogach naszego miasta nie były spokojne. W ich trakcie doszło do jednego wypadku drogowego, odnotowano aż 10 kolizji w tym dwie spowodowane przez nietrzeźwych kierowców. Był to też niezwykle pracowity czas dla policjantów pionu prewencji. Mundurowi pełniący służbę patrolową w ciągu trzech świątecznych dni podjęli ponad 200 interwencji. Główną ich przyczyną był alkohol. Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta oraz osób podróżujących przez jego teren. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość, z jaką się poruszali.

Niestety sama obecność policjantów na drogach nie wystarczy. Kierowcy sami muszą zacząć dbać o bezpieczeństwo, przestrzegając zasad ruchu drogowego. W trakcie świąt odnotowano 10 kolizji i jeden wypadek drogowy. Policjanci ujawnili również 3 nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch było sprawcami kolizji drogowych.

Również dla policjantów pionu prewencji był to niezwykle pracowity okres. Stróże prawa pełniący służbę patrolową w ciągu trzech świątecznych dni podjęli ponad 200 różnych interwencji. 55 z nich związanych było z nieporozumieniami rodzinnymi, a główną ich przyczyną był alkohol. Policjanci najbardziej agresywnych i nietrzeźwych awanturników przewozili na izbę wytrzeźwień
W jednym przypadku awantura domowa w mieszkaniu przy ulicy Przelotowej omal nie skończyła się tragedią. Według wstępnych ustaleń w jej trakcie 32-latek miał uderzyć swoją 30-letnia partnerkę, a ta odpowiedziała, zadając mu cios nożem, w okolice biodra. Obydwoje byli nietrzeźwi. Na szczęście rana odniesiona przez mężczyznę nie była groźna. Czynności w sprawie trwają.

W trakcie świąt pracowali również kryminalni oraz dochodzeniowcy, którzy przyjmowali zawiadomienia oraz prowadzili czynności związane z obsługą zdarzeń kryminalnych. W pierwszy dzień świąt śledczy z drugiego komisariatu zebrali materiał dowodowy pozwalający przedstawić zarzut wobec 65-latka. Mężczyzna od dwóch miesięcy znęcał się fizycznie oraz psychicznie nad swoją żoną. Na czas trwania postępowania, zabrzańska prokuratura objęła podejrzanego policyjnym dozorem, nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania, a także zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną.”

Źródło: KMP Zabrze

Fot. Poglądowe