- Zdarzenia

Pościg za pijanym kierowcą – uszkodził radiowóz!

Zabrzańscy policjanci zatrzymali w czwartek wieczorem mężczyznę, który mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami, prowadził samochód marki volkswagen.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowe, a w trakcie ucieczki uderzył w radiowóz. W piątek po 20:00 dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie od patrolu ruchu drogowego o pojeździe marki volkswagen, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Wolności 437. Do prowadzących pościg policjantów drogówki włączyły się inne radiowozy będące na mieście.

Na skrzyżowaniu ulic Korfantego i Wolności z uciekającym pojazdem zrównał się radiowóz kierowany przez policjantów z drugiego komisariatu. Mundurowi dawali znaki kierującemu nakazujące zatrzymanie się, jednak ten nie reagował. Zamiast zatrzymać się, kierujący volkswagenem uderzył w radiowóz. W wyniku kolizji samochody zatrzymały się na poboczu. Policjanci drogówki, którzy dojechali w tym czasie miejsce, dobiegli do zatrzymanego pojazdu, wybili szybę od strony kierowcy i zatrzymali kierującego nim mężczyznę. Jak się okazało, był to 27-letni mieszkaniec Grodkowa Opolskiego.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 2,2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje Sąd. Czynności w sprawie.

Wcześniej pisaliśmy:

Przy ulicy Wolności doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli!

STAN NA 20:40 W chwili obecnej przy ulicy Wolności interweniują liczne siły policji w związku z zatrzymaniem pojazdu który nie zatrzymał się do kontroli! Mężczyzna podczas próby zatrzymania przez Policjantów uderzył w radiowóz. Według wstępnych ustaleń to 26-latek, dodatkowo jest pod wpływem alkoholu!

#AKTUALIZACJA 22:00 Czynności na miejscu nadal trwają.

#AKTUALIZACJA 22:40 Działania zakończył już Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu mł. asp. Sebastian Bijok.

Fot. Patryk P. | Rafał F. | KMP w Zabrzu