- Zdarzenia

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego Grzegorza! [ZDJĘCIA]

Gliwice. Dziś, we wtorek 24 stycznia w okolicy ogródków działkowych odnaleziono ciało zaginionego 50-latka.

Poszukiwania rozpoczęto 13 stycznia w okolicy Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Na miejscu pracował wtedy Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Dąbrówka Mała, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Orzech oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu.

Od tamtego czasu regularnie przeczesywano teren w okolicach lasu, w którym zaginiony miał się znajdować. Z uwagi na znajdującą się nie opodal rzekę Bytomkę, w poszukiwania zaangażowano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia, która za pomocą Łodzi oraz Nurków przeczesywała teren wodny. Regularnie dysponowano również Grupy Poszukiwawcze, takie jak Górnośląska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Dziś, 24 stycznia do działań zadysponowano Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Knurów oraz Oddział Prewencji Policji w Katowicach i policjantów z zabrzańskiej komendy. To właśnie zabrzański policjant, odnalazł ciało 50-letniego zabrzanina, które znajdowało się przy ogrodzeniu ogrodów działkowych „Nad Bytomką” na  terenie Gliwic. Na miejscu pod nadzorem prokuratora wykonano czynności procesowe. Sekcja zwłok pozwoli na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci.

Rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Fot. ZABRZE112.pl, Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Knurów, Górnośląska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza