- Zdarzenia

Poszukiwany wpadł, bo nie miał maseczki

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 53-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego miasta dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem epidemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W poniedziałek na ulicy Sobieskiego, policyjny patrol zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 53-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec Zabrza był poszukiwany za swoje wcześniejsze przewinienia przez wymiar sprawiedliwości.

53-latek został zatrzymany za popełnione przez niego wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką otrzymał mandat. Następnie trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie 10 miesięcy zaległej kary pozbawienia wolności.

Fot. Poglądowe