- Zdarzenia

Potrącenie 8-latki pod szkołą – Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w środę 6 września na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia dziewczynki na pasach, na miejscu interweniuje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O godzinie 8:30 do oficera dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu na pasach na ul. Piłsudskiego, na miejsce skierowano wszystkie służby.

Według wstępnych ustaleń zdarzenie kwalifikuje się jako wypadek, 8-letnia dziewczynka została potrącona na pasach przez 69-letnią kierującą samochód osobowy. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowaną do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Funkcjonariusze zabrali 69-latce prawo jazdy. Na miejscu wykonano czynności zmierzające do zabezpieczenia śladów i ustalenia świadków tego zdarzenia. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Dziecko jest w stanie średnim, stabilnym, 8-latka jest przytomna. Ze względu na charakter obrażeń dziewczynka pozostanie w szpitalu przez pewien czas na obserwacji – przekazał „Super Expressowi” Wojciech Gumułka, rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie trafiła potrącona 8-latka.

Fot. wZabrzu.info

Sił i Środki: