- Zdarzenia

Potrącenie na Damrota – 10-latka potrzebowała interwencji pogotowia! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, 27 czerwca we wtorek na skrzyżowaniu ulic Damrota, Olimpijskiej oraz Różańskiego doszło do potrącenia 10-letniej dziewczynki. Na miejscu interweniowała Policja oraz Pogotowie.

O godzinie 14:40 oficer dyżurny Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia 10-latki na skrzyżowaniu ulic Damrota, Olimpijskiej oraz Różańskiego. Pierwsze informacje mówiły o urazie kończyny dolnej u dziewczynki. — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili funkcjonariusze 10-letnia dziewczynka wbiegła w miejscu niedozwolonym wprost pod jadący pojazd marki Toyota kierowany przez obcokrajowca. Mimo wstępnych informacji o obrażeniach dziewczynki, zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję i zakończono je na miejscu – dodaje Aspirant.

W okresie wakacyjnym zwróćmy szczególną uwagę na młodszych uczestników ruchu. Czasem chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Bardzo ważne jest tłumaczenie dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji – apeluje Strzodka.

Siły i Środki: