- Zdarzenia

Potrącenie na oznakowanym przejściu – 68-latka trafiła do szpitala!

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek wieczorem na ul. Szkubacza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 68-latnia mieszkanka Zabrza. Ze wstępnych ustaleń wynika ze kierowca nie zauważył jej na przejściu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Szkubacza, naprzeciwko salonu meblowego. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki BMW 27-latek, nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych 68-kobiety. Z urazem głowy i miednicy trafiła do zabrzańskiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci ujawnili, iż jedna z latarni doświetlających przejście dla pieszych była niesprawna.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami.

Poinformował mł. asp. Sebastian Bijok Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.