- Zdarzenia

Potrącenie rowerzysty na ulicy Składowej

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek na ul. Składowej. W zdarzeniu ucierpiał 68-letni rowerzysta, który z urazem głowy został odwieziony do szpitala. Czynności w sprawie trwają.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 9.00 na skrzyżowaniu ulicy Składowej i Pyskowickiej. Według wstępnych ustaleń 37-letni kierujący samochodem ford mondeo wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, uderzył w 68-letniego rowerzystę. Mężczyzna urazem głowy i potłuczeniami trafiła do szpitala. Potrącony mężczyzna i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki. Czynności w sprawie trwają.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i niechronionych  często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.Źróło: KMP w Zabrzu
Fot./Vid. KMP w Zabrzu