- ŚLĄSK

Pożar hali w Świętochłowicach – interweniował zastęp z Zabrza!

Świętochłowice. W Piątek, 1 kwietnia w hali przy ul. Emanuela Imieli doszło do dużego pożaru, na miejscu interweniowały liczne zastępy.

Wczoraj (01.04) o godzinie 14:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali przy ulicy Emanuela Imieli 23 w Świętochłowicach. Na miejsce zadysponowano liczne zastępy Straży Pożarnej.

Jak podaje ONET, według informacji mł. bryg. Anety Gołębiowskiej – rzeczniczki śląskiej straży pożarnej, pożar miał miejsce w obiekcie o wymiarach 100 metrów na 12 metrów. Składowano w nim opony.

Działania zastępów polegały na samym ugaszeniu pożaru, rozebraniu spalonych elementów garażu, jego porządkowaniu i dogaszaniu kolejnych zarzewi ognia – tłumaczy mł. bryg. Paweł Giendek z KM PSP w Świętochłowicach w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Około godziny 16 sytuacja pożarowa została opanowana przez strażaków, rozpoczęto dogaszanie – informuje reporter RMF FM.

W wyniku pożaru spaleniu uległy dwa garaże, ich wyposażenie oraz znajdujące się w nich pojazdy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, mężczyzna doznał poparzenia nóg. Po udzieleniu mu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przez Strażaków, poszkodowany został przekazany pod opiekę przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu pracowało 19 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w tym zastęp 671[S]27 z JRG Zabrze. Działania zostały zakończone w godzinach porannych następnego dnia. Przyczyny tego pożaru ustala Policja.

Fot. Sebastian Baron/Gliwice 112


Źródło: KM PSP w Świętochłowicach, ONET, RMF FM, Dziennik Zachodni, Materiały Własne