- ŚLĄSK

Pożar mieszkania w Bytomiu – zginęły dwie osoby!

Bytom. W niedzielę, 13 lutego przy ul. Jałowcowej doszło do pożaru mieszkania, w wyniku zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

O godzinie 9:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na parterze przy ul. Jałowcowej. Na miejsce zadysponowano zastępy.

Po przybyciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono, że pożarem objęte jest mieszkanie w budynku wielorodzinnym 3 kondygnacyjnym. Działania strażaków na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palące się wyposażenie jednej z pomieszczeń.

W trakcie działań w lokalu znaleziono jedną nieprzytomną osobę, którą ewakuowano na zewnątrz oraz zwęglone ciało drugiej osoby. Podjęto resuscytację osoby poszkodowanej do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego – lekarz stwierdził zgon.

W działaniach które nadal trwają udział wzięło łącznie 25 strażaków w tym 6 zastępów. Pięć z Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – Stolarzowicach. Na miejscu obecna jest również Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Źródło & Fot. KM PSP Bytom

Zaciekawił cię artykuł? Zostaw reakcje, komentarz i udostępnij nasz post na Facebooku!