- ŚLĄSK

Pożar mieszkania w Rudzie Śląskiej!

O godzinie 10:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 1-piętrze w budynku 3-kondygnacyjnym przy ulicy Rencistów w Rudzie Śląskiej. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów Straży Pożarnej, Policję oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam st. kpt. Mariusz Kita Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia. Strażacy ewakuowali z budynku 10 osób, w tym 3 dzieci. Trzy osoby ewakuowały się samodzielnie przez przybyciem JOP. W wyniku pożaru dwie osoby z objawami podtrucia dymem zostały poszkodowane, zostały przekazane pod opiekę ZRM. Na czas trwania działań ewakuowanym osobom zapewniono ogrzewany namiot.

Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody na palące się wyposażenie mieszkania, przewietrzeniu budynku. Wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla, które nie wykazały stężenia. Lokatorzy pozostałych mieszkań, oprócz tego w którym doszło do pożaru, wrócili już do swoich mieszkań – dodaje Starszy Kapitan.

Działania zakończono o godzinie 13:20.

Siły i Środki:
571[S]21 – GBA – JRG-1 Ruda Śląska
571[S]51 – SCD – JRG-1 Ruda Śląska
571[S]90 – SLRr – JRG-1 Ruda Śląska
572[S]21 – GBA-Rt – JRG-2 Ruda Śląska
572[S]25 – GCBA – JRG-2 Ruda Śląska
572[S]53 – SHD – JRG-2 Ruda Śląska
Zespoły Ratownictwa Medycznego
Policja

Fot. KM PSP w Rudzie Śląskiej