- Zdarzenia

Pożar na Sienkiewicza, płomienie wychodziły przez okna – mieszkanie zostało doszczętnie spalone! [ZDJĘCIA]

Zabrze. We wtorek, 16 sierpnia doszło do pożaru mieszkania w budynku przy ulicy Sienkiewicza.

Dzisiaj o godzinie 8:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy Sienkiewicza. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje nam mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu JOP (Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej) na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się mieszkanie na drugim piętrze tego budynku, pożar był w fazie rozwiniętej a płomienie wydobywały się z okien. Przed przybyciem zastępów 8 lokatorów samodzielnie opuściło budynek.

Widząc szybkość rozprzestrzeniającego się pożaru, strażacy natychmiast podjęli działania ratowniczo-gaśnicze. Do budynku wprowadzone zostały dwie roty gaśnicze, które prowadziły działania gaśnicze i równocześnie przeszukiwały obiekt pod kątem osób poszkodowanych. W budynku nie stwierdzono obecności żadnych osób. W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych.

Na miejscu obecni byli Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

W działaniach udział brały 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 10:02 – podsumowuje Migas.

Siły i Środki: