- ŚLĄSK

Pożar restauracji w Bytomiu!

6 października o godz. 13:47 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze w budynku restauracji przy ul. Konstytucji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar na parterze 3-kondygnacyjnego budynku restauracji. Otrzymano informację, że wszystkie osoby przebywające wewnątrz opuściły lokal przed przybyciem na miejsce zastępów.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych na palące się wyposażenie pomieszczeń objętych pożarem. Jednocześnie przystąpiono do przeszukania budynku – nikogo nie znaleziono. W trakcie działań z budynku ewakuowano 3 butle propan-butan (11kg), które schłodzono i sprawdzono kamerą termowizyjną – brak zagrożenia.

Pożar ugaszono, a budynek oddymiono i przewietrzono. Wykonano pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych szkodliwych substancji. Wykonano także pomiary kamerą termowizyjną – brak zagrożenia pożarowego. W działaniach udział wzięły 4 zastępy PSP, 18 strażaków, Policja.

Źródło: KM PSP Bytom