- ŚLĄSK

Pożar zakładu w Bytomiu – na miejscu interweniowało 8 zastępów!

Bytom. W niedziele, 6 lutego doszło do pożaru w jednym z zakładów na ul. Św. Elżbiety. Na miejscu interweniowało 8 zastępów!

Dziś o godzinie 3:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze zakładu oponiarskiego przy ul. Św. Elżbiety. Na miejsce zadysponowano zastępy.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, siłowym otwarciu bramy oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu dwóch prądów gaśniczych.

Wykonano także sprawdzenie budynku pod kątem poszkodowanych, nikogo nie znaleziono. Dalsze działania polegały na wyniesieniu nadpalonych opon oraz rozbiórce części spalonego drewnianego stropu, oddymieniu oraz przewietrzeniu pomieszczeń i wykonaniu pomiarów na obecność szkodliwych substancji.

W działaniach udział wzięło łącznie osiem zastępów, na miejscu interweniowało 27 strażaków w tym 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – Stolarzowicach. Przy zdarzeniu obecna była również Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.

Źródło: KM PSP Bytom

Fot. KM PSP Bytom / OSP Bytom – Stolarzowice