- Inne

Pracowity styczeń zabrzańskich policjantów

W styczniu zabrzańscy policjanci przeprowadzili ponad 2600 interwencji, ujawnili ponad 1500 wykroczeń na drogach naszego miasta. Mundurowi zatrzymali także 20 nietrzeźwych kierujących oraz 67 osób poszukiwanych.

Pierwszy miesiąc nowego roku był bardzo aktywny dla policjantów zabrzańskiej komendy. O tym, że mieli „ręce pełne roboty”, najlepiej świadczy liczba ponad 2600 interwencji, z czego 429 to interwencje domowe. Policjanci ruchu drogowego tylko w styczniu ujawnili 1589 wykroczeń drogowych, z czego 588 zakończyło się nałożeniem mandatu. Głównie były to wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości.
W pierwszym miesiącu tego roku zabrzańscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż 20 nietrzeźwych kierujących, a dla przypomnienia w całym ubiegłym roku było ich 178.

W ostatnim miesiącu policjanci z Zabrza zatrzymali równie 67 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też poszukiwani w celu ustalenia miejsca pobytu.

Niestety początek roku pokazał również, że internetowi oszuści nadal są aktywni. Pomimo licznych apeli i ostrzeżeń liczba osób, które padają ofiarą cyberprzestępców, nie maleje. W samym styczniu zabrzańscy policjanci przyjęli 27 zawiadomień dotyczących oszustw dokonanych za pośrednictwem internetu.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. Poglądowe