- Wydarzenia

Próbowano sforsować bramę – Policja użyła granatów!

Wczoraj na stadionie przy Roosevelta doszło do piłkarskiego starcia Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin. W mieście tradycyjnie pojawiły się liczne siły policji w tym Konny Oddział Policji z Częstochowy, Oddział Prewencji Policji z Katowic wraz z dwiema armatkami wodnymi TAJFUN.

W czasie wydarzenia grupa pseudokibiców przebywających w sektorze gości próbowała sforsować bramę powodując jej zniszczenie, aby doprowadzić do konfrontacji siłowej z kibicami gospodarzy. Sytuację opanowali policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Katowic za pomocą środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu oraz granatów błyskowo-hukowych.

Dodatkowo w trakcie meczu doszło do zatrzymania przez pracowników ochrony 27-latka który wtargnął na murawę przez co mecz został chwilowo przerwany. Został on przekazany zabrzańskim policjantom.

Oprócz tego zatrzymano również 21-latka który próbował wnieść na stadion wyroby pirotechniczne.

Dzięki zdecydowanym zachowaniom funkcjonariuszy, piłkarze rozegrali mecz do końca z bezbramkowym remisem. W trakcie meczu doszło również do odpalenia kilkunastu rac świetlnych.

Po zakończonym meczu policjanci zadbali dodatkowo o kibiców wracających do swoich miejscowości zabezpieczając ich przejazd.


Źródło: KWP Katowice