- Zdarzenia

Prowadził mimo cofniętych uprawnień!

Zabrze. We wtorek, 5 kwietnia na ul. Powstańców Śląskich policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który jak się okazało – prowadził samochód mimo cofniętych uprawnień.

Wczoraj na ul. Powstańców Śląskich, policjanci wydziału ruchu drogowego zabrzańskiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że wobec 37-letniego mieszkańca Zabrza została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwo, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Od 18 maja 2015 r. obowiązują przepisy zaostrzające kary m.in. dla pijanych kierowców oraz kierowców poruszających się w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością. Jednym z czynów, który został wprowadzony do Ustawy Kodeks Karny, jest przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Mówi o tym art. 180a KK

„ Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. poglądowe ZABRZE112.pl