- Zdarzenia

Przekroczyła prędkość – próbowała wręczyć łapówkę!

Próbując wręczyć łapówkę policjantom z drogówki, chciała uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Kobieta została zatrzymana do kontroli, w związku z przekroczeniem prędkości w trakcie trwającej na ulicach Zabrza akcji „Prędkość”. Zamiast mandatu, grozi jej teraz kara nawet do 8 lat więzienia…

W piątek po 8.00 na ulicy Ofiar Katynia w Zabrzu policjanci ruchu drogowego z zabrzańskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującą iveco, która przekroczyła dopuszczalną prędkość. 27-letnia mieszkanka Zabrza na swoim koncie miała już 22 punkty karne.

Wiedząc o grożących jej konsekwencjach w postaci utarty prawa jazdy, postanowiła „załatwić sprawę w inny sposób”. W zamian za „przymknięcie oka” na jej wykroczenie, zaproponowała policjantom 800 złotych łapówki. Do usilnego wręczenia pieniędzy nie zniechęciło jej nawet ostrzeżenie, że to, co próbuje zrobić jest korupcją, a tym samym poważnym przestępstwem.

Podczas kolejnej próby wręczenia pieniędzy, kobieta włożyła banknot do policyjnego notatnika. Wtedy stróże prawa poinformowali zabrzankę, że zostaje zatrzymana. O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki. Teraz 27-latce grozi kara nawet do 8 lat więzienia.


Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. poglądowe ZABRZE112.pl